Search
  • Magda

Plastikowe Oceany

Nie było dla mnie zaskoczeniem, gdy oglądając The Blue Planet BBC, widziałem masy plastikowych butelek, toreb na zakupy i inne odpady z tworzyw sztucznych unoszące się w wodach pomiędzy i na niektórych z najpiękniejszych gatunków świata. Wtedy byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że do 2050 roku w naszych oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Caroline Power, podwodny fotograf opublikował wybór zdjęć, które pokazują wpływ, jaki nasze wybory łatwego i wygodnego życia mają na wody Ziemi. David Attenborough określa wpływ odpadów plastikowych na dziką przyrodę. Nadszedł czas, abyśmy coś z tym zrobili.

Photo credit: Caroline Power

Podczas badania organizacji charytatywnych i organizacji, których celem jest ocalenie oceanów i mórz, wpadłem na całkiem nową organizację założoną w 2015 r. Pod nazwą Ocean Generations. Wydawało się, że różni się od wszystkich innych organizacji, z którymi się spotkałem. Jest to ruch i chcę go włączyć.

Miałem okazję zapytać założyciela, Daisy Kendrick, o kilka pytań i opowiedzieć o przyczynach jej pasji i dlaczego jest ona dla niej tak ważna.

Photograph: screengrab/BBC NHU

Co to Ocean Generation?

Ocean Generation to globalny kolektyw, który przynosi ocean i jego znaczenie dla najbardziej powiązanego pokolenia w historii. Łączymy kreatywność, rozrywkę, technologię, marki i cele, aby zmotywować nasze pokolenie do ratowania oceanów dla ludzi i planety. Przenosimy temat oceanów poprzez muzykę, gry mobilne i platformy cyfrowe do pokolenia Z, aby inspirować postawy i zmiany zachowań. Wspieramy społeczności najbardziej dotknięte pogorszeniem się stanu oceanu poprzez projekty naziemne na małych wyspiarskich krajach rozwijających się.

Kiedy i dlaczego zlożylaś Ocean Generation?

Założyłam Ocean Generation podczas stażu w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku w 2015 r., Kiedy kraje opracowywały i wdrażały Agendę Zrównoważonego Rozwoju; nowy i ambitny program z 17 celami, które mają uwolnić świat od ubóstwa, nierówności i zmian klimatu do 2030 roku. Pracowałem w małym, rozwijającym się na wyspie stanie Grenada i uczestniczyłem w wielu spotkaniach dotyczących celów agendy związanych ze zmianami klimatu i oceanami. Wtedy zrozumiałem, ile cierpi ludzkość, zwłaszcza w społecznościach na wyspach, ze względu na zmiany klimatyczne. Zacząłem badać i czułem, że brakowało motywującej treści, aby zaangażować milenijnego / gen Z w walkę klimatyczną i wtedy zacząłem Ocean Generation - przemyślenie podejścia do klimatu i ochrony, wykorzystanie muzyki, gier i technologii, aby uczynić z tego problem, który mobilizuje moje pokolenie.

Dlaczego jest ważne?

Oceany wpływają na każdy aspekt naszego życia. Mają bogate ekosystemy różnorodności biologicznej. Oceany pokrywają ponad 80% naszej planety, dostarczają tlen, stabilizują nasz system klimatyczny, utrzymują źródła utrzymania i są głównym źródłem białka dla ponad 3 miliardów ludzi.

Jednak świat kocha plastik. Używamy go we wszystkim. Szacuje się, że każdego roku w oceanie wyrzuca się około 8 milionów ton i przewiduje się, że do 2050 r. Plastik przeważy ryby w naszych oceanach. Ludzie, zwłaszcza w krajach rozwijających się, kładą się spać głodni w nocy, ponieważ nie ma wystarczającej ilości ryb do połowu.

Świat kocha także węgiel, powodując wzrost temperatury oceanów, a także poziomu morza. Populacje na małych wyspiarskich krajach rozwijających się stoją w obliczu perspektywy, że staną się uchodźcami klimatycznymi, a powszechne powodzie mogą spowodować skażenie zasobów wody pitnej i zniszczenie gruntów ornych.

Lista może trwać, oceany i ludzie są pod ogromnym zagrożeniem. Na wszystkich wszędzie wpływa zanieczyszczenie oceanów i zmiany klimatu.

Co ludzie mogą zrobić, aby pomóc?

Ocean Generation widzi teraz siłę, aby zmienić przyszłość naszej planety i aby to zrobić, musimy podnosić świadomość i edukować ludzi na temat największych wyzwań naszych czasów.Odpowiedź zaczyna się od nas. Zobowiązanie do wprowadzania drobnych zmian w stylu życia. Jest tak wiele rzeczy na świecie, które wymykają się spod kontroli, ale kroki mające na celu zmniejszenie ilości plastiku lub wspieranie zrównoważonych produktów i innowacji stawia nas na drodze do lepszej przyszłości.

Proste zmiany na dzis:

- Zmniejsz zużycie plastiku, odmawiając plastikowych słomek z napojami i używając butelek na wodę wielokrotnego użytku, kubków i sztućców. - Odzyskuj w domu. - Zmniejsz spożycie mięsa. Bądź wegetarianinem. Bądź weganinem. (Rolnictwo zwierzęce ma ogromny wpływ na martwe strefy oceaniczne, co ma straszny wpływ na życie morskie

Jak można się zaangażować?

Nasze linki do darowizn nie są jeszcze uruchomione - ale w przyszłości będziemy mieli linki dla ludzi do wspierania naszych projektów na wyspie.(Jednak mocno wierzę, że model non-profit musi zmieniać i dostarczać treści, działania wolontariackie i doświadczenia dla młodych ludzi, z którymi mogą się angażować, a nie tylko prosić o darowizny, które robi wiele organizacji).

Co przyniesie przyszłość?

Nowa fala aktywizmu, akcji i zmian. Gen Z to najbardziej świadome i społecznie świadome pokolenie, które chce zmienić świat, zaczynając żądać bardziej zrównoważonych produktów od marek. Ludzie są nowymi mediami, Gen Z poszukuje firm mających cel i poszukujących marek, które nie tylko reklamują zrównoważony rozwój, ale rozwiązują problemy. Dołącz do kolektywu i Follow Ocean Generation na Facebook,Twitter, YouTube i Instagram!!

Wpływ naszego komfortowego życia na ekosystem Ziemi jest wygórowany. Ciągle mówimy, że jedna osoba nie może zmienić świata, jednak twoje indywidualne wybory mogą mieć duże znaczenie, wybierając z myślą o przyszłości, aby następne pokolenia miały Ziemię do życia.

Jak zawsze, z dobrymi wibracjami i wdzięcznością,

Magda

x x

3 views0 comments

Recent Posts

See All
  • Easy Way to Go Vegan Facebook
  • Easy Way to Go Vegan instagram
  • Easy Way to Go Vegan Twitter
  • Black YouTube Icon

©2017 BY EASY WAY TO GO VEGAN - MIND YOUR FITNESS LTD, registered in England and Wales under number 09521882 whose registered office in London, NW10 3DN